fbpx

Eğiticinin Eğitimi

, , , ,
Eğiticinin Eğitimi Kursu
700 ₺
1200 ₺

Eğiticinin Eğitimi Kursu

45 Saat Süreli Eğitimcinin Eğitimi Kursu

Bu eğitimde katılımcılar, yetişkin eğitiminin temel ilkelerini kavrayabilecek, yetişkin eğitimiyle öğrenme bağlamı arasında bağ kurabilecek, eğitim ihtiyaç analizi oluşturabilecek ve uygulayabilecek, etkin bir eğitim programı içeriği ve görsel malzemesi tasarlayabilecek, eğitim sunumunda nelere dikkat etmesi gerektiğinin farkına varabilecek, zor katılımcılarla başa çıkabilecek, katılımcı merkezli, akılda kalıcı ve zevkli bir eğitim programı dizaynının ve sunumunun nasıl yapılacağının farkındalığını yaşayabilecek ve eğitim sonrası etkin bir değerlendirmenin nasıl yapılacağı konusunda bilgi sahibi olabileceklerdir.

Eğiticinin Eğitimi Kursu

Eğitimcinin Eğitimi Kursunun Amaçları

Bu Kurs Programı ile kursiyerlerin;

  • Program geliştirmenin temel ilke ve kavramlarını tanımaları,
  • Eğitim vereceği alanla ilgili program hazırlamaları,
  • Yetişkinlere yönelik öğrenme ilkelerini kavramaları ve bunları uygulamaları,
  • Öğretim hizmetlerinin değişkenlerini (ipuçları, aktif katılım, pekiştirme ve dönüt-düzeltme) tanımaları, kavramaları ve bunları uygulamaları,
  • Yetişkin eğitimine yönelik öğrenme, öğretme yaklaşım, yöntem ve teknikleri kavramaları ve süreç içerisinde bunları kullanmaları,
  • Yetişkinlere uygun program tasarısı hazırlamaları, hazırlanan programı uygulamaları,
  • Etkili sunum becerisi geliştirmeleri,
  • Kursun hedeflerine uygun araç ve gereçleri kullanmaları,
  • Ölçme ve değerlendirme tekniklerini kavramaları ve duruma uygun ölçme aracı kullanmaları amaçlanmaktadır.

 

Eğiticinin Eğitimi Kursu Kimler Katılabilir

Eğitimcinin Eğitimi kursuna en az lise mezunu olmak şartıyla;

Kurum ve kuruluşların eğitim biriminde çalışan ve çalışmak isteyenler,

İş Güvenliği ve İşçi Sağlığı Uzmanları,

İş Yeri Hemşireleri,

İş yeri Hekimleri,

Öğretmenler (Sınıf Öğretmenleri, Çocuk Gelişimi Öğretmenleri, Anaokulu Öğretmenleri, Tarih Öğretmenleri, Fizik Öğretmenleri, Matematik Öğretmenleri vb.)

Sosyologlar,

Psikologlar,

Doktorlar Katılabilirler.

 

Eğitimcinin Eğitimi Kursunun Süresi ve Eğitim Şekli

Eğitimcinin eğitimi kursu M.E.B tarafından 45 saat olarak planlanmıştır. Sertifikada yazan yasal süre 45 saattir. Eğitim şekli grup oluşması halinde örgün olarak planlanmaktadır. Grup oluşmaması halinde uzaktan eğitim şeklinde devam edilecektir.

Eğitimcinin Eğitimi Kursu Sertifikası

Eğitimin sonucunda kurs merkezimizde Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri gözetiminde yapılacak olan insan kaynakları sertifika sınavına katılan ve kursiyerler 100 puan üzerinden 45 puan ve üzeri puanlar aldığında başarılı olarak sayılır, ve hazırlanan insan kaynakları sertifika’ları Milli Eğitim Müdürlüğünce onaylandıktan sonra kursiyerlere teslim edilir. Sertifikanın kursiyere teslim tarihi 7 iş gününü aşmamaktadır.

Eğitimcinin Eğitimi Kursu Sertifikasının Geçerliliği

Kanun’a göre istihdam edilenlerin meslekî ve teknik orta öğretim diploması, sertifika ile kurs bitirme, kalfalık, ustalık, iş yeri açma belgelerinden en az birine sahip olmaları gerekir. Yapacağı işe uygun meslekî eğitim aldıklarını belgelendirmeyenler istihdam edilmezler. İş yeri sahipleri, istihdam edecekleri kişilerden, yapacakları iş ile ilgili meslekî eğitim aldığını gösterir belgeyi istemek zorundadır.

Ayrıca insan kaynakları sertifikası’nın yurt dışında geçerliliği bulunmaktadır. Kursa kayıt sırasında yurt dışında da kullanmak istediğinizi belirtmeniz durumunda kurumumuz aracılığı ile Apostil işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

Güvenilir Eğitim Kurumu

Kurumumuz sektördeki çalışmalarıyla 2012 yılından itibaren sektörde olan kurucu müdürümüz öncülüğünde hem devlet üniversiteleri ile işbirliği yapmış hem de T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine uygun bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir.

Eğiticinin Eğitimi

MüfredatSüre : 3.5 AyDers Sayısı : 45 Saat

Ayrıcalıklı Olduğunuzu Hissedin…

Size Özel Eğitim Danışmanınızdan Anında Bilgi Alabilirsiniz…

Hemen Ön Bilgi Alın !

Copyright © 2018  Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x