fbpx

Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi

Zeka Oyunları Öğreticiliği
700 ₺
900 ₺

AKIL ZEKA VE SATRANÇ SERTİFİKALI EĞİTİMİ

Eğitimi tamamlayarak almış olduğunuz Devlet Üniversitesi onaylı sertifika ile MEB’de ve halk eğitimlerde egzersiz açabilir, özel okul ve eğitim merkezlerinde akıl zeka oyunları ve satranç atölyesi açabilir, akıl zeka oyunları seçmeli dersine girebilirsiniz.

Akıl Zeka Oyunları Eğitmenlik Eğitiminin Amacı:

Zeka oyunları eğitici eğitimi alarak öğretmenler öğrencilerinde, anne babalar çocuklarında daha kalıcı ve etkili öğrenmeyi sağlayabilirler. Çünkü akıl ve zeka oyunlarıyla işlenen dersler uygulamalı olduğu için öğrenciler pasif durumdan aktif duruma geçmekte, çocukların öğrenme düzeylerinde çok olumlu artışlar gözlenmektedir. MEB müfredatına da girmiş olan akıl ve zeka oyunları eğitimi dersi özel ya da devlet okullarında görev yapmakta olan öğretmenler için büyük önem arz etmektedir. Bu bağlamda eğitim programı bu alanda başarılı eğitmenler yetiştirmeyi hedeflemektedir.
Akıl ve zeka oyunları eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra 160 saatlik “ akıl ve zeka oyunları sertifikasına “ sahip olabilirsiniz.

Eğitim İçeriği ve Süresi

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Üniversite tarafından 160 Saatlik Program olarak belirlenmiştir.
Akıl ve zeka oyunları eğitici eğitimi içeriğinde;

  • Akıl oyunları,
  • İşlem oyunları,
  • Strateji oyunları,
  • Su doku ve turevleri,
  • Karma akıl ve zeka oyunları,
  • Sözcük ve mantık oyunları,
  • Mekanik oyunlar ana başlıkları altında diğer akıl ve zeka oyunu öğreneceksiniz.

 

Eğitimi Tamamlayanlar Neler Yapabilirler

Tüm Eğitim Kademelerinde Hayat Boyu Öğrenme Üzerinden Okullar Hayat Bulsun Projesi Kapsamında egzersiz açabilirsiniz.
İl/İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Üzerinden Egzersiz Açabilirsiniz.
6.7. ve 8. sınıflarda Akıl ve Zeka Oyunları yada Satranç Seçmeli Dersine Öğretmen Olarak Katılabilirsiniz.
Akıl- Zeka Oyunları Kulübü Kurabilirsiniz.
Özel Kurum ve Kuruluşlarda Eğitim Verebilirsiniz.
Anaokulu, Kreş, Kolej, Zeka Kulübü, Özel Okul ve Benzeri Kurumlarda akıl ve zeka oyunları Eğiticisi Olarak Görev Alabilir, Zeka Oyun Merkezi Açabilirsiniz.
Kendinize ait akıl zeka oyunları kursu açabilirsiniz.
Halk eğitim merkezi üzerinde akıl-zeka oyunları kursu açabilirsiniz.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI TALİM TERBİYE KURULUNCA KABUL EDİLEN 163 SAYILI KARAR VE 13,09,2012 TARİHLİ MÜFREDAT GEREĞİ EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR.
Akıl ve Zeka Oyunları eğitimi; çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, sıradışı düşünme, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan bir akıl ve zeka oyunları atölyesidir.
Bu nedenle akıl ve zeka oyunları eğitiminde çocuklarda bu gelişimi sağlayacak olan akıl ve zeka oyunları eğiticisi yada akıl ve zeka oyunları uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir.
Eğitimlerde zeka ve akıl oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.
Akıl ve zeka oyunları eğitimi okullarda egzersiz olarak nasıl açılır?
MEB’de egzersiz açabilmek için ilçenizin yada ilinizin Milli eğitim Müdürlüğünce yapılacak duyurularının dikkatlice takip ediniz. Direk egzersiz açılabilen bölümler 2010/49 sayılı genelgede yayımlanmış olup, ayrıca il ve ilçe müdürlüklerinin insiyatifi ile 2010/49 sayılı genelgede yer almayan bazı konularda da egzersiz açabilirsiniz. Örneğin akıl zeka oyunları, hızlı okuma kursu, diksiyon kursu gibi. Müfredata böyle bir dersi koymak ya da materyalleri temin etmek, dersin amacına uygun işlenebilmesi için yeterli olmayacaktır. Akıl ve Zeka oyunları dersinde kullanılabilecek onlarca materyalin hangi zaman dilimlerinde ne kadar süreyle hangi amaçlarla ve ne şekilde kullanılacağı konusunda öğretmenlerin eğitilmesi zaruridir. Anka Eğitim Kurumları ‘nın alanında uzman, sertifikasyon sahibi uzman Öğretmenleri kanalıyla düzenleyeceği SERTİFİKALI “Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmeni” kursları alandaki ihtiyaca cevap verecektir. Sertifikalı bu eğitimlerin sonucunda öğretmenlerimiz zeka ve akıl oyunları konusunda uzmanlaşacak ve öğrencilerin dersten en üst düzeyde istifade edebilmesi konusunda profesyonel çalışma yürütebilecektir.
Akıl ve Zeka Oyunları dersinin uzun vadede çocukların diğer derslerine de olumlu manada ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. Akıl ve zeka oyunları dersi iyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlenebildiği takdirde bu akıl ve zeka oyunları dersi sayesinde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz.
Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Eğitimi Sertifikası ile Meb’de Sertifika İle Egzersiz Açılabilir mi?
Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca açılan sertifika programlarına katılan Zeka oyunları eğitici eğitimi (Üniversite Onaylı Sertifika Veriyoruz), yada ulusal veya uluslar arası spor müsabakalarında sporcu, hakem, antrenör olarak katıldıklarını belgeleyen diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülebilir. Tarafımızdan verilen Devlet Üniversitesi onaylı sertifika ile egzersiz açabilirsiniz.
Zeka oyunları eğitici eğitimi Akıl Zeka Oyunları, Satranç Eğitmenliği ve Yaratıcı Drama Eğitimi ile ilgili başvurunuzu yapın, kursu nasıl açacağınız ile ilgili sizi bilgilendirelim.
Egzersiz: Öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmeleri için yapılan eğitim faaliyetlerinin tamamına denir.

Sertifika Geçerliliği

Akıl Zeka Oyunları Eğiticisi Eğitimi kursu programı sonunda sınavdan başarılı olan kursiyerler Sürekli Eğitim Merkezi onaylı kurs bitirme sertifikası alırlar. Sertifika devlet üniversitesi onaylı olduğu için tüm Türkiye’de geçerlidir. Sertifikanızda şu bilgiler yer alacaktır: Üniversite adı, eğitimin adı ve saati, eğitim tarihleri, ad ve soyad, kimlik numarası, belge numarası, üniversitenin hologramı ve imzası bulunur.

Güvenilir Eğitim Kurumu

Kurumumuz sektördeki çalışmalarıyla 2012 yılından itibaren sektörde olan kurucu müdürümüz öncülüğünde hem devlet üniversiteleri ile işbirliği yapmış hem de T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın 5580 Sayılı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine uygun bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiştir

MüfredatSüre : 3.5 AyDers Sayısı : 160 Saat

Ayrıcalıklı Olduğunuzu Hissedin…

Size Özel Eğitim Danışmanınızdan Anında Bilgi Alabilirsiniz…

Hemen Ön Bilgi Alın !

Copyright © 2018  Bu Sitede Bulunan Yazı, Görsel ve Video Gibi Hiçbir İçerik İzinsiz Olarak Kesinlikle Kullanılamaz.

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x